Apocalipta stránky

Apocalipta stránky jsou určeny pro každého človíčka a jeho nápady =)

Blu-ray má protipirátskou ochranu

blu-ray_logo.gif Není to tak dlouho co jsme psali o ochraně, kterou chce Blu-ray a HD DVD bránit nelegálnímu kopírování a pirátství. Nyní se celá záležitost ještě více vyjasnila a tak, jak jsme předpokládali, se ochranná technologie mezi oběma novými DVD formáty přiliž neliší. I Blu-ray bude používat AACS (Advanced Access Content System), který je podobný známému CCS z DVD, ale je více propracovaný a používá lepší algoritmy. Dále to bude tzv. BD+, který umožní dynamické změny bezpečnostních kódů ochrany, což by se dalo částečně přirovnat k dnešní podobě ochrany DVD Sony ARccOS, která se s postupně vydávanými tituly mění a nástroj, který ji dokázal obejít minulý měsíc, si na nejnovějším vydání vyláme zuby (proto ty velmi časté updaty AnyDVD nebo DVDFab Platinum). Ale to není všechno. Blu-ray přišla i s něčím, co se dá přirovnat k Watermarku u HD DVD, s tzv. ROM Markem, který bude shodný pro všechny ROM média (lisovaná, bez možnosti zápisu) a má být nezjistitelný. Lze ho vytvořit jen speciálními licencovanými autorizačními systémy.

Blu-ray asociace tvrdí, že jejich ochrana je lepší než u konkurenčního HD DVD, čemuž se ovšem toto fórum brání a uvádí, že obě technologie jsou zhruba na stejné úrovni. Minulý týden se jim ovšem podařilo přiklonit na svou stranu jednu z největších společností filmového průmyslu a to 20th Century Fox, která oznámila, že svoje filmy bude vydávat na Blu-ray discích. Jak vidno, válka formátů pokračuje, pouze se mění území, na kterém se bojuje, takže se ještě rozhodně máme na co těšit.

 
Kontank:může být ale spokojím se o napsání názoru do diskuze. Kdyby něco tak ::: lucanusxxx@gmail.com Stránky založeny dne 8.4.2007. Díky za návštěvu!?