Apocalipta stránky

Apocalipta stránky jsou určeny pro každého človíčka a jeho nápady =)

Dočkáme se MP3 formátu s ochranou proti kopírování DMR

Největší slabinou formátu MP3 bylo a zatím je, nemožnost jakékoliv ochrany proti kopírování a další distribuci. Na jednu stranu je to pro uživatele dobré, na druhou však pro prodejce e-hudby ne. To by měla v budoucnu změnit nová technologie, která by do MP3 formátu měla být implementována.

Francouzská společnost Thomson, která MP3 formát licencuje pro německý Fraunhofer (vyvinula tento formát v roce 1993), plánuje, že novou technologií ochrání formát MP3 před dalším kopírováním a šířením jako je to například u formátu AAC a dalších, které mají právě diky této schopnosti velké využití při prodeji digitální hudby na Internetu. Nová technologie DRM by měla postavit MP3 do nové roviny a formát MP3 by mohl mít využití také při prodeji hudby nejen na Internetu. Server iTunes, která prodává nahrávky na Internetu využívá jiné digitální formáty, které umožňují nahrávku přehrávat jen na daném PC či hardwarovém přehrávači. Neumožňuje tudíž dále soubory libovolně šířit a kopírovat. Tato nová  studie ochrany MP3 má však několik výhod, ale bohužel i nevýhod. Hlavní nevýhodou je, že by takto upravený MP3 formát nebylo možné přehrávat ve stávajících hudebních MP3 přehrávačích a dalších zařízení. Jasné však, je že by si uživatelé stále mohli vytvářet hudební soubory MP3 z audio CD ve stávající podobě jako doposud.

 
Kontank:může být ale spokojím se o napsání názoru do diskuze. Kdyby něco tak ::: lucanusxxx@gmail.com Stránky založeny dne 8.4.2007. Díky za návštěvu!?