Apocalipta stránky

Apocalipta stránky jsou určeny pro každého človíčka a jeho nápady =)

HD-DVD a Blu-ray bude mít lepší ochranu

HD-DVD a Blu-ray bude mít lepší ochranu, než mají doteď využívaná DVD. Sony, Toshiba, Matsushita a Philips, kteří jsou pod tlakem výrobců filmů z Hollywoodu, plánují vyvinout novou technologii, která sníží možnost nelegálního kopírovaní, přehrávaní a distribuce. Před samotným nahráváním ochrana proti kopírování zjistí, jestli je kopírovaní povoleno, pokud ne (nebo pokud neproběhne autorizace ze strany vydavatele), ochrana se zapíše i na další kopírovaný disk a na ten se vypálí i data o mechanice, ve které se vypalování provádělo. V průběhu přehrávaní se načtou informace z disku a povolí se pak přehrávaní jenom na mechanice, ve které bylo médium vypáleno.

Nová technologie bude využívat 128 bitový vylepšený dekódovací standart (AES) a dekódovací klíč se bude měnit i stokrát během jedné minuty. Ochrana využívá jedinečný kód (ID) na každém disku. Obnovovací blokovací klíč (Reneweal Key Block) a ID disku se zapíší do ROM části disku, odkud je načte mechanika. Dekódovací klíč je generován za pomoci mechaniky a RKB klíče, čímž se má zabránit kopírování na jiných mechanikách a ilegální distribuci.

 
Kontank:může být ale spokojím se o napsání názoru do diskuze. Kdyby něco tak ::: lucanusxxx@gmail.com Stránky založeny dne 8.4.2007. Díky za návštěvu!?