Apocalipta stránky

Apocalipta stránky jsou určeny pro každého človíčka a jeho nápady =)

Nová ochrana proti kopírování?

Podle všeho to vypadá, že se na českém dvd trhu objevil nový druh ochrany proti kopírování. Prvními "postiženými" tituly jsou Obchodník se smrtí (Lord of War) s výborným Nicolasem Cagem a tím druhým s velkou pravděpodobností minulý týden uvedený Důkaz (Proof) s Anthony Hopkinsem a Gwyneth Paltrow. Je možné, se jedná o nějakou variaci na již dříve používanou ochranu ArCCoS, i když podle některých indícií by mohlo jít i o něco zbrusu nového. Princip tentokrát spočívá v chybně nadefinované TOC strukture a takto chráněné dvd se projevuje tak, že při pokusu o zkopírování obsahu na disk v lepším případě program ihned zahlásí chybu při pokus o načtení disku (DVDFab Decryptor, AnyDVD ripper), v tom horším pak dojde k nekompromisnímu pádu celé aplikace (DVDDecryptor, Shrink, AnyDVD). Navíc se zdá, že v případě Obchodníka se smrtí je na stream s filmem zároveň použita ještě již výše zmíněná ArCCoS ochrana, po zhruba dvouhodinových pokusech jsem skončil na tom, že pokud některá aplikace byla schopná překousnout vadnou strukturu TOC, již  se nevypořádala s touto ochranou u hlavního filmového streamu.

Zároveň je velice divné, že na různých internetových diskusních fórech věnujících se podobné problematice zatím nikdo žádné podobné problémy nepopisoval, a to ani v případě obdobného vydání tohoto filmu v jiné jazykové mutaci v regionu 2. Je velice těžké uvěřit tomu, že jedinou postiženou sérií by měla být ta určená výhradně pro český trh, na dvd je totiž kromě anglické stopy jen český dabing - každopádně se během týdne ještě k tomuto titulu a jeho ochraně určitě vrátíme a tentokrát doufám, že budeme úspěšnější.

Update: Tak ani po týdnu se neobjevil žádný jednoduchý způsob jak takto chráněné DVD zazálohovat. Navíc není ani úplně jasné, jak se tato ochrana jmenuje - pravděpodobnější variantou je název Edge-9, i když v diskuzích se objevuje ještě termín CORE-X2. Navíc se potvrdila i obava, že takto chráněná DVD se poprvé opravdu objevila jen na českém potažmo slovenském trhu, obě dvě má "na svědomí" české dvd authoring firma Brickbox a podle našich informacích budou takto chráněná i všechna nová dvd od Bontonu. Zbývají tedy dvě možnosti - buď  chvíli počkat, jelikož od autora populárního programu DVDFab je na fóru k této aplikaci zmínka, že právě testuje novou beta verzi s nově přepracovaným enginem, který již takto chráněné dvd zvládá bez problémů, anebo to zkusit na vlastní pěst. Pro více informací doporučuji projít níže uvedené odkazy.

 
Kontank:může být ale spokojím se o napsání názoru do diskuze. Kdyby něco tak ::: lucanusxxx@gmail.com Stránky založeny dne 8.4.2007. Díky za návštěvu!?