Apocalipta stránky

Apocalipta stránky jsou určeny pro každého človíčka a jeho nápady =)

Ochrana proti kopírování pro Blue-Ray

lashdot přináší zprávu o připravované ochraně proti kopírování, která bude s nejvyšší pravděpodobností chránit nástupce DVD, formát Blue-Ray, nejen před nelegálním kopírováním. Z tohoto článku je patrné, že nová ochrana bude mít následující znaky:

  • digitální vodoznak (watermark)
  • šifrování a ochrana obsahu AACS se sebedestrukčním mechanismem
  • pokročilé DRM

Zřejmě nejzajímavější je technologie sebedestrukčního mechanismu. Pro přehrání takto chráněného disku bude potřeba permanentní spojení s příslušným serverem prostřednictvím Internetu (uživatelé dial-upu platící nemalé částky za každou minutu budou určitě velmi potěšeni). Pokud navíc disk neprojde kontrolním mechanismem, přehrávač přepíše svůj firmware tak, že se sám zmrzačí. No, musím říci, že to bude určitě velmi kvalitní ochrana proti kopírování, protože mne od jakékoliv investice do této technologie odrazuje už teď. Jsem ale opravdu zvědavý, co to bude příště, že by přehrávače DVD další generace byly dodávány s minijadernou náloží připravenou k odpálení v případě podezření z použití ilegálního disku? Máme se každopádně na co těšit.

 
Kontank:může být ale spokojím se o napsání názoru do diskuze. Kdyby něco tak ::: lucanusxxx@gmail.com Stránky založeny dne 8.4.2007. Díky za návštěvu!?