Apocalipta stránky

Apocalipta stránky jsou určeny pro každého človíčka a jeho nápady =)

Ochrana Windows Whistler proti kopírování prolomena!

Operační systém Windows Whistler v poslední betaverzi obsahuje ochranu proti nelegální instalaci, o které jsme psali ve včerejším článku Podaří se Microsoftu zvítězit nad piráty?. Netrvalo dlouho a vynalézaví uživatelé velice rychle našli způsob, kterak se s novým ochranným prvkem vypořádat.

Řešení je poměrně jednoduché a proto je otázkou, zda Microsoft podcenil svou technologii, nebo jestli ve finální verzi bude ochrana proti kopírování založena na jiném a především kvalitnějším principu.

Whistler, podobně jako Office 10, používá kombinaci sériového čísla (CD-Key) a kódu vygenerovaného z výrobního čísla určitých součástek počítače. Tyto dva klíče jsou zkontrolovány skrze telefon nebo Internet zákaznickým centrem Microsoftu a na jejich základě obdrží uživatel aktivační kód, který umožní používání software. Vzhledem k tomu, že aktivační klíč je generován na základě hardware daného počítače, není možné jednu kopii programu nainstalovat na více počítačů (což je patrně nejtypičtější ukázka nelegálního používání software).

Otázkou je, zda a jak Microsoft upraví některá svá licenční ujednání, podle nichž je možné používat jednu kopii téhož software na dvou strojích (například na domácím a pracovním počítači) s omezením, že software nesmí v žádném okamžiku běžet na obou strojích současně.

A nyní přichází to, na co možná někteří z vás čekají: způsob, kterak rozchodit Windows Whistler bez aktivačního klíče. Upozorňujeme na skutečnost, že jsme uvedený postup netestovali, neboť Windows Whistler nemáme k dispozici. Pokud se rozhodnete jej vyzkoušet, podělte se o své zkušenosti e-mailem na adrese redakce@1pcrevue.cz.

  1. Odpojte počítač od sítě (nejlépe vytažením kabelu ze síťové karty).
  2. Spusťte instalaci ovšem nepoužívejte dynamický update.
  3. Po dokončení instalace a prvním startu systému přeskočte nastavení internetového připojení.
  4. Zvolte Start-Spustit, do dialogového okna zadejte regsvr32.exe -u regwizc.dll a stiskněte OK. Následně uzavřete dialogové okno které oznámí provedení příkazu.
  5. Spusťte Editor registru (Start-Spustit-regedit)
  6. Ve větvi HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE \Microsoft\WindowsNT \CurrentVersion změňte hodnotu položky RegDone na 1.
  7. Otevřete Internet Explorer a v menu Tools-Internet Properties změňte výchozí stránku tak, aby nesměřovala na Microsoft nebo MSN.
  8. Proveďte restart a před spuštěním operačního systému připojte počítač k síti.

 
Kontank:může být ale spokojím se o napsání názoru do diskuze. Kdyby něco tak ::: lucanusxxx@gmail.com Stránky založeny dne 8.4.2007. Díky za návštěvu!?