Apocalipta stránky

Apocalipta stránky jsou určeny pro každého človíčka a jeho nápady =)

Ochrany CD a DVD proti kopírování

Nový autorský zákon zakazuje kopírovat chráněné CD a DVD 

On-line databanka vám odpoví, zda je CD chráněné či pasuje-li do vašeho přehrávače.
Vyhledávat v seznamu lze podle jména interpreta či alba, případně klasicky od A do Z. Nechybí rovněž hledání podle EAN kódu. U každého alba v seznamu je několik informací, které mohou potenciálnímu kupci značně ulehčit život.
Lze se dozvědět, zda hraje album v CD-ROM mechanice, přičemž většinou je uvedena i konfigurace počítače (např. CD-RW mechanika Plextor, systém Windows XP). Tyto informace může přidávat každý uživatel.
Dále je v seznamu důležitá informace, zda je na CD viditelné upozornění o tom, že je album chráněno proti kopírování.
Pod každým titulem je možné diskutovat a vyměňovat si tak zkušenosti s ostatními posluchači. Nestačí-li někomu pouze informace, že vyhlédnuté CD nepůjde na počítači přehrát, může poslat e-mail přímo vydavatelské firmě. Kontakt na ni je rovněž u každého CD v databázi. Možná až plný mailbox nespokojených potenciálních zákazníků podnítí labely k tomu, aby přehodnotily svůj názor na ochranu CD, která kopírování nezabrání a spíše odradí potenciální kupce od jejich záměru. Pro našince je asi jedinou nevýhodou fakt, že registr CD je součástí německého serveru, tudíž je očekávána komunikace v německém jazyce a s angličtinou (natož česky) asi uživatel nepochodí.
Nicméně dozvědět se, zda je CD chráněné či ne, a případně dá-li se přehrát na PCm není tak těžké, stačí si přeložit pár slovíček. 

Všechny níže uvedené ochrany by mělo umět zkopírovat CloneCD, nižší verze jak 4.3 jsem nezkoušel, protože dříve jsem v oblibě CloneCD neměl, neboť Audio CD neumělo správně zkopírovat. Pak jsem však nemohl zkopírovat CD BLUE - GUILTY na kterém byl Cactus 200.5.0.151 - 5.00.160, tak jsem po letech zkusil CloneCD a ejhle, z chráněného CD bylo po zkopírování CD nechráněné. Též záleží na mechanice, například toto CD jsem graboval v Teacu 1/2 hodiny, Plextorka je měla nagrabované za 4 minuty.

 
Kontank:může být ale spokojím se o napsání názoru do diskuze. Kdyby něco tak ::: lucanusxxx@gmail.com Stránky založeny dne 8.4.2007. Díky za návštěvu!?