Apocalipta stránky

Apocalipta stránky jsou určeny pro každého človíčka a jeho nápady =)

Ochrany X-Boxu 360 jsou prolomeny

Xbox-360Hackeři prolomili ochranu konzole X-Box 360. Řešení se našlo v podobě pozměněného firmware DVD mechaniky (Hitachi-LG GDR-3120L). Zařízení totiž v souborech softwaru rozeznává digitální podpisy, na discích potom bad sektory, popř. speciální informace v lead-in/out, které není možné běžnou vypalovací mechanikou na DVD zapsat. Upravený firmware potom zařídí to, že i v případě, že některá z těchto informací na disku chybí, jej konzole identifikuje jako korektní X-Box 360 médium. Autoři ale zatím konkrétní postupy a firmware veřejně k dispozici nenabízejí, způsobilo by to totiž dle jejich názoru velkou vlnu ilegálně šířeného X-Box softwaru, čemuž se chtějí vyhnout.

I tak je ale jisté, že Microsoft velkou radost mít nebude. Na diskusních fórech byl totiž postup řádně prodiskutováván a nebude tedy zřejmě dlouho trvat, než podobný firmware vyjde od jiných tvůrců. Na druhou stranu je pravdou, že i přes riziko poklesu zisků z X-Box softwaru, by mohla díky tomuto řešení stoupnout obliba samotné konzole. Nic to ale jistě nemění na tom, že takto upravený firmware zřejmě zajistí majiteli konzole ztrátu záruky, nehledě na fakt samotného ilegálně vlastněného softwaru.

 
Kontank:může být ale spokojím se o napsání názoru do diskuze. Kdyby něco tak ::: lucanusxxx@gmail.com Stránky založeny dne 8.4.2007. Díky za návštěvu!?