Apocalipta stránky

Apocalipta stránky jsou určeny pro každého človíčka a jeho nápady =)

Seagate chystá šifrované disky

Seagate logoSpolečnost Seagate se chystá ještě tento rok uvést na trh disky nabízející šifrování obsahu na hardwarové bázi. Tentokrát jde o řadu Momentus včetně jednoho 2,5“ modelu. Celá technologie se nazývá Trusted Platform Module (TPM) a funguje na principu jednotky v samotném disku a části s klíčem obsaženým v PC. Výhodou je jistě například správa konkrétních lokalit zápisu a čtení administrátory, ti tak budou moci uživatelům přesně definovat co, a kam mohou uložit, či odkud data číst. Kdo přes síť neobdrží daný certifikát, k šifrovaným datům se nedostane. Na druhé straně ale vše zavání bojem proti počítačovému pirátství. Ano, disky totiž mohou fungovat v režimu, na jaký jsme zvyklí např. u HDD DVD rekordérů (při vložení video DVD je zablokován zápis na HDD). To by bohužel znamenalo, naprostou kontrolu nad našimi daty...

Tak ono se vám to nelibí? To ale zřejmě máte smůlu. Filmová studia se hned nápadu chytla a vypadá to, že podobný systém DRM, kombinovaný s dnes očekávanými HDMI ochranami, nás v budoucnu nemine. Je tedy pravdou, že budoucnost je to zřejmě dosti vzdálená, nic to ale nemění na tom, že kombinovat software s hardwarovými ochranami podobného tipu je špatné, nemorální a zřejmě by se podobný krok projevil i na prodejích disků Seagate. Na druhé straně je potřeba zmínit, že Seagate si vážnost svého rozhodnutí uvědomuje a doufejme tedy jen, že podobné praktiky nepodpoří.

 
Kontank:může být ale spokojím se o napsání názoru do diskuze. Kdyby něco tak ::: lucanusxxx@gmail.com Stránky založeny dne 8.4.2007. Díky za návštěvu!?